دانلود سریال عاشقانه
پست های ويژه
کانال تلگرام

پست ثابت

Decor

موضوع : گوناگون | آخرین بروزرسانی در

7sang

قسمت نخست سریال «هفت سنگ» در حالی ‌پخش شد که پیگیران حوزه فیلم و سریال، به سرعت دریافتند این سریال کپی مو به موی یک سریال آمریکایی است: «خانواده مدرن / Modern Family»؛ سریالی که دقیقاً مختصاتی مشابه «هفت سنگ» دارد یا منصفانه آنکه بگوییم «هفت سنگ» یک کپی ایرانیزه شده این سریال آمریکایی است که علاوه بر کپی مو به موی داستان ـ دست‌کم در قسمت نخست ـ حتی برخی دیالوگ‌ها هم کپی است.

«هفت سنگ» به کارگردانی علیرضا بذرافشان، که از قضا نویسنده یا‌‌ همان کپی کننده قسمت اول سریال نیز کارگردان بوده، روایت‌هایی از زوج‌‌ جوانی دارد که در پی پذیرش سرپرستی یک کودک هستند و روایت زوج دیگری را دارد که نسبت به پسر جوانشان حساسیت بالایی دارند و حال این «پسر جوان» قرار است دوستش (پسر) را به خانه بیاورد تا با هم درس بخوانند.

در مقابل در «خانواده مدرن» که از شبکه abc و «فارسی ۱» پخش شده، دو مرد همجنسگرا ‌فرزندی را به فرزندخواندگی ‌می‌پذیرند و در خانواده دیگر نیز «دختری جوان» است که دوستش (پسر) را به خانه می‌آورد تا با هم درس بخوانند. به جز دیالوگ‌های جنسی که در نسخه ایرانی خانواده مدرن قابل بیان نبوده، همه سریال و حتی مواجهه‌های دو خانواده درباره وقایع نیز تکرار شده و ظاهراً بذرافشان خانواده مدرن را پیش رو گرفته و سپس اقدام به بازنویسی آن، به شیوه‌ای که قابل تولید در ایران باشد، کرده است.

قسمت نخست این سریال، به رغم کپی‌کاری از سریال آمریکایی با بازی‌های ضعیف و پردازش ضعیف‌تری همراه بود که متأسفانه نتوانست نگاه منتقدان را جلب کند و در واقع این تجربه ـ سوای اینکه امری دور از اخلاق در حوزه فیلم و سریال‌ساز‌ی است ـ موفق نبوده است.

در پایین میتوانید بخشی ازویدیو مقایسه سریال هفت با نمونه خارجی اش را مشاهده نمایید.

دانلــــــود

شبنم مقدمی بازیگر سریال “هفت سنگ” به روزنامه اعتماد گفت: *در دنیا الگوبرداری هیچ چیز مذمومی نیست و این سریال هم نخستین و آخرین سریالی نیست که از نمونه خارجی کپی‌برداری کرده است. از همان ابتدا هم من و هم تمام عوامل تولید سریال و حتی تلویزیون این را می‌دانستند و اصلا چیزی نبود که هیچ کس در جریانش نباشد….

نه کسی به کسی دروغی گفته و نه اینکه قراری داشتیم که به کسی دروغی بگوییم. منتها تنها نکته‌یی که در این بین می‌ماند، این است که باید مجوز نام بردن از اثر در تیتراژ داده می‌شد که در این صورت تمام این بحث‌ها خاتمه پیدا می‌کرد و زمانی که این اجازه را نداریم، طبیعی است که سوءتفاهماتی اینچنینی به وجود بیاید. من اصلا نمی‌خواهم به این موضوع دامن بزنم به این خاطر که سریال هفت سنگ، مخاطب خود را جذب کرده است. چرا نمی‌خواهیم باور کنیم که همه آدم‌ها سریال امریکایی مدرن فامیلی نمی‌بینند؟! اگر مجموعه‌یی حتی ساختار کلی‌اش را از مجموعه‌یی دیگر وام می‌گیرد که به عقیده من هیچ اشکالی هم ندارد، چرا به این موضوع توجه نمی‌کنیم که تا همین حد هم ایرانیزه شده و طبق فرهنگ و عقاید ایرانی‌ها ساخته شده است؟
به عقیده من از یک جایی به بعد نقدها و مطالبی که در این باره نوشتند، به گونه‌یی به بهانه‌گیری و خصومت نزدیک شد.

من بازیگرم و چیزی که اتفاق افتاد را دارم می‌گویم و از حق هم نمی‌توانم بگذرم که با این مجموعه تلویزیونی با موضع‌گیری عجیب و مغرضانه برخورد کردند.

برای من سوال است مسوولان تلویزیون حواس‌شان به همه این موارد هست و اینکه از این موضوع غافل شده باشند را واقعا متوجه نمی‌شوم. اکنون هم که این مجموعه در حال پخش است، شک نکنید اگر اتفاق غیرفرهنگی در حال رخ دادن بود به سرعت جلوی پخش آن را می‌گرفتند.

بهنام تشکر گفت : برخی از مردم “هفت سنگ” را به نمونه فیلم تولید شده خارجی نسبت می‌دهند که خوشبختانه من آن فیلم را ندیدم و اطلاعی از شباهت این اثر با آن فیلم را ندارم اما از قرار گرفتن در این پروژه بسیار احساس رضایت می‌کنم و امیدوارم “هفت سنگ” بتواند لبخندی هرچند کوتاه را بر روی لبان بینندگان شبکه سه بنشاند.

گفته های علیرضا بذرافشان کارگردان سریال هفت سنگ در خصوص این موضوع به خبرنگار جام جم

شما تائید می‌کنید که سریال هفت سنگ را براساس سریال خانواده مدرن ساخته‌اید؟

این‌که سریال هفت سنگ بر اساس سریالی به نام خانواده مدرن ساخته شده، موضوعی نیست که پنهان کنیم اما برخی مخاطبان و البته برخی از اهالی مطبوعات و رسانه‌ها وقتی به نکته‌ای پی می‌برند، آن را مانند یک کشف بسیار بزرگ مطرح و گمان می‌کنند راز مهمی را کشف کرده‌اند که باید حتما آن را افشا کنند. در حالی که مصاحبه من و همکارانم در گروه نویسندگان سریال هفت سنگ با نشریات معتبر موجود است که گفته بودیم سریال هفت سنگ را بر اساس ساختار سریال خانواده مدرن طراحی کرده‌ایم.

ما نه تنها این مساله را اعلام کرده بودیم، حتی معتقدیم که این اتفاق اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. در همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد و حتی در کشور خودمان هم سریال‌های معتبر و بسیار مطرحی داریم که با اقتباس از نمونه‌های خارجی یا حتی کاملا منطبق بر آنها ساخته شده‌اند و در دوره خودشان بسیار سریال‌های موفقی بوده‌اند و در ذهن ما جزو بهترین سریال‌های تلویزیون ماندگار شده‌اند. من از این سریال‌ها اسم نمی‌آورم چون دوست ندارم تصور شود قصد تبرئه کردن خودم را دارم؛ اما واقعیت این است که این موضوع بسیار طبیعی است و اصلا ایراد محسوب نمی‌شود.

در چه شرایطی برداشت از یک سریال خارجی ایراد محسوب می‌شود؟

زمانی که یک سریال دقیقا شبیه نمونه خارجی ساخته شود طوری که مخاطب احساس کند شخصیت‌ها و اتفاقاتی که در سریال می‌بیند ایرانی نیستند و با فرهنگ و سبک زندگی خودش همخوانی ندارند. ما برای نگارش فیلمنامه سریال هفت سنگ که ۳۰ قسمت دارد، نزدیک به یک سال وقت گذاشتیم تا بتوانیم یک اثر پذیرفتنی و قابل قبول خلق کنیم. دقیقا ۱۱ ماه یعنی از اسفند ۱۳۹۱ تا بهمن ۱۳۹۲ مشغول نگارش فیلمنامه بودیم و همین زمان طولانی نشان‌دهنده میزان تلاش ما برای خلق یک اثر ایرانی قابل قبول است؛ زیرا اگر قرار بود یک فیلمنامه غیراقتباسی بنویسیم، اصلا نیاز به این همه زمان و کار و تلاش نبود.

سابقه من، خانم سارا خسروآبادی یا خانم فروهیده یا آقای جوانمرد که فیلمنامه سریال هفت‌سنگ را نوشته‌ایم کاملا روشن است. این گروه روی هم ۳۰ فیلمنامه سریال نوشته است، خود من دست‌کم ۱۵ سریال برای تلویزیون نوشته‌ام و فیلمنامه سریال‌های دیگرمان را در زمان کوتاه‌تری نوشتیم، ولی وقتی این گروه با این سابقه دور هم جمع شد تا فیلمنامه هفت سنگ را بنویسد، ۱۱ ماه زمان صرف کرد و حتی تعدادی از نویسندگانی که از ابتدا همراه ما بودند گروه را ترک کردند چون کار برایشان دشوار و فرسایشی شده بود.

چرا؟

چون آن‌قدر روی جزئیات دقت داشتیم و حساسیت به خرج می‌دادیم که طاقت نیاوردند. اگر قرار بود کپی بکنیم حتما کمتر از دو ماه نگارش تمام می‌شد.

اما شباهت هفت سنگ به سریال اولیه خیلی زیاد است!

این شباهت در چند قسمت اول زیاد است و بعد از آن سریال هفت سنگ راه خودش را می‌رود و مسیر خودش را در پیش می‌گیرد. علت شباهت قسمت‌های اولیه هم به این دلیل است که ما شروع سریال را به چند شیوه نوشتیم اما به این نتیجه رسیدیم که شروع نمونه خارجی آن بهترین شروع است. برای ساختاری که این سریال دارد، بهترین شروع همان شکلی است که خود سریال اصلی دارد و بهتر است ما هم به همین شیوه شروع کنیم اما همین قسمت‌های اولیه سریال هفت سنگ که به سریال اصلی خیلی شبیه است، پر از جزئیات، نکات ریز و شخصیت‌پردازی‌هایی است که نگارش آنها دو ماه طول کشیده است و بعد از آن نویسنده‌های ما مسیر خاص خودشان را پیدا کردند و سریال هفت سنگ مسیر خودش را طی کرده است.

پس هر چه جلوتر می‌رویم این شباهت کمتر می‌شود؟

بله. ساختار سریال به این ترتیب است که سه قصه همزمان تعریف می‌شود و در نهایت این قصه‌ها به هم ارتباط پیدا می‌کنند. این ساختار ممکن است در سریال خانواده مدرن و ده‌ها سریال دیگر در دنیا استفاده شده باشد. اگر دقت کرده باشید مساله برداشت سریال هفت سنگ از این سریال خارجی در سایت‌هایی مطرح شده که حاشیه‌سازی را دوست دارند و متاسفانه حاشیه‌پردازی در کشورمان به یک فرهنگ تبدیل شده است؛ از حاشیه مسابقات ورزشی و رخدادهای هنری گرفته تا رویدادهای سیاسی که به نوعی تفریح و لذت تبدیل شده است.

فارغ از این مساله فکر می‌کنید سریال مورد توجه قرار خواهد گرفت؟

بله از همین ابتدا سریال مورد استقبال قرار گرفته و من فکر می‌کنم کسانی که دوست دارند به دور از این حاشیه‌ها سریالی را تماشا کنند که برایش زحمت کشیده شده، با اندکی صبر در شب‌های آینده خواهند دید هفت سنگ مسیر خودش را می‌رود و البته همچنان تاکید می‌کنم این سریال برگرفته از سریال خارجی خانواده مدرن است و این کار می‌تواند برای دوستانی که قصد دارند یک سریال ایرانی خوب از یک نمونه خارجی بسازند، به عنوان یک نمونه خوب مورد توجه و بهره‌برداری قرار بگیرد.

مناسبات شخصیت‌ها و روحیاتشان کمی هم سریال هفت سنگ را به خانه سبز شبیه کرده است. در این مورد چه نظری دارید؟

آرزویم این است که این اتفاق بیفتد و خیلی دوست دارم هفت سنگ در ادامه خانه سبز و همسران باشد زیرا این دو سریال در زمان پخش فرهنگ خانواده‌های ایرانی را متحول کردند و توانستند ارتباط و مناسبات افراد خانواده را التیام بدهند. زمانی بود که اعضای بسیاری از خانواده‌ها نمی‌توانستند با هم حرف بزنند، مشکلاتشان را مطرح کنند، گفتن بعضی چیزها تابو بود، ابراز علاقه نکوهیده بود و افراد خانواده درباره بسیاری مشکلات به راه‌حل مشترک نمی‌رسیدند، اما خانه سبز و همسران بر این فرهنگ تاثیر گذاشتند. من افتخار می‌کنم اگر هفت سنگ حتی ۵ درصد شبیه خانه سبز و همسران شده باشد.

منبع : تابناک – جام جم


footbal
6,725 بازدید
۸۲ نظر

نظرات کاربران

۸۲
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ارشام چهار شنبه 13 جولای 2016

ممنون

دلارام جمعه 22 آوریل 2016

آره هفت سنگ خیلی شبیه خانواده مدرنه جالبه تا حالا دقت نکرده بودم خخخخخخ

نجمه یکشنبه 27 جولای 2014

عالی بود

نجمه یکشنبه 27 جولای 2014

عالی

مهرانه پنجشنبه 24 جولای 2014

من هفت سنگ رو به عشقه ماهور کوچولوی ناز توی این سریال می بینم!

باران شنبه 19 جولای 2014

من که نسخه ی خارجی این این سریال رو ندیدم ولی قطعا اگه یه توی این سریال فقط کمی خلاقیت به خرج میرفت صددرصد بهتر میشد مامیخوایم به زورم که شده اسم طنز رو به یه سریال نسبت بدیم به نظرمن بعضی قسمتای این سریال واقعا لوس وبی مزه شده اونم فقط به خاطر اینکه به زور مخاطب رو بخندونه ما طنز هایی مثل پایتخت هم داریم که اصلا با این سریال قابل مقایسه نیست اگه بازی خوب خانم مقدمی و اقای تشکر نبود که دیگه باید فاتحه ی این سریال رو میخوند ازاقای بذرافشان بعد ازسریال نابرده رنج انتظار کار فوق العاده بهتری میرفت

مونا چهار شنبه 16 جولای 2014

سریال کپی می کنید حداقل توش یکم خلاقیت به خرج دهید. ولی نه دیگه واو به واو. تو قسمت اول حتی رنگ دوچرخه هم همان بود فقط به جای خانوم خوشتیپ پیرزن۹۰ ساله بود. بد نیست خودتان خلاقیت به خرج بدید و پول در بیاورید. از ماه رمضان سال ۸۷ تمامی سریال های شبکه ها مزخرف شد. فکر کنم اگه سریال های سال های قبل بدید بیشتر مخاطب دارید. باز هم موفق باشید.

شقایق چهار شنبه 16 جولای 2014

هفت سنگ واقعا سریال مزخرفی هست وفقط به درد بچه های زیر ۱۰ سال می خوره

tanaz asadi دوشنبه 14 جولای 2014

نه اصلا هفت سنگ مزخرف نیست

ناشناس دوشنبه 14 جولای 2014

بازیگران توانا واین سریال واقعا حیف شد میشد بهترازاین باشه

سولماز دوشنبه 14 جولای 2014

به نظر من موضوع این سریال به درد ماه رمضان نمی خوره باید ی سریال دیگه واسه ماه رمضان میذاشتن ولی به هر حال از این که حداقل یه سریال طنز گذاشتن تاحوصله مون سرنره ازشون ممنونم چون به نظرمن بقیه فیلم هاشون به درد نمیخوره

طناز دوشنبه 14 جولای 2014

هفت سنگ خیلی سریال مزخرف وبی خودی است
کسی زیادی ایراد نگرفته فیلمشون خوب نیست.

زهرا دوشنبه 14 جولای 2014

ما که کار گردان های به این خوبی داریو پس چه دلیلی دارد که از روی فیلم های خارجی سریال بسازیم من واقعا برای تمامی کسانی که این عمل زشت را انجام داده اند متاسفم

احمدرضا دوشنبه 14 جولای 2014

به نظر من یک سریال بی محتوا و بی موضوع است که هیچ قرابتی با زندگی ایرانی ها نداره … ما که اصلا ازش لذت نبردیم .. بهتره از کارگردانان و نویسندگان بهتری برای ماه رمضان استفاده بشه و لااقل یک اثر جذاب و تاثیر گذار پخش بشه

ياسمن دوشنبه 14 جولای 2014

خانم سهیلا شما که سریال نگاه نمی کنید چه جوری نظر میدین بعدشم پس شما چی نگاه می کنید سوال برام
راستی شما که سریال نگاه نمی کنید چه جوری با آیدا موافقید

فاطمه دوشنبه 14 جولای 2014

خیلی سریال مسخره ای است .حیف بازیگران

ناشناس دوشنبه 14 جولای 2014

سریال خوبی برای این ماه نبود

کیمیا دوشنبه 14 جولای 2014

هم خوبه هم بد یه جوریییییییییییییییییییییییییه

سیروس یکشنبه 13 جولای 2014

ببخشید اینو میگم اما هفت سنگ خیلی چرته
واقعا مزخرفه

سعیده یکشنبه 13 جولای 2014

خیلی بیخود است حیف از اون بازیگران

یلدا یکشنبه 13 جولای 2014

خیلی بی مزه است

سارا یکشنبه 13 جولای 2014

واقعا برای اقای بذر افشان متاسفم

arash شنبه 12 جولای 2014

در طول سال ۱ ساعت هم پای تلویزیون یا ماهواره نمی‌شینم.پرتو پلاست از بس.بزرگترین موهبت زندگیم اینترنت

رها شنبه 12 جولای 2014

سلام به نظر من سریال های ماه رمضون امسال زیاد جالب نیستند ولی مدینه نسبت به به بقیه قشنگتره.من عاشق شخصیت مدینه هستم

صدام کن مهسا جون شنبه 12 جولای 2014

فیلم خوبیه ما خانواده ی مدرن رو هم دیدیم جالبه

دوست شنبه 12 جولای 2014

همه سر کارید.

مهرو شنبه 12 جولای 2014

به نویسنده خسته نباشید میگم اما نسخه اصلی رو به همه. پیشنهاد می کنم.

ali شنبه 12 جولای 2014

خیلی قشنگ بود.

الهام جمعه 11 جولای 2014

منم با ایدا مواقم

نرگس جمعه 11 جولای 2014

منم با ایدا موافقم،اما اگه سریال خارجیشو دیده بودم بازهم با وجود بازیگران ایرانی هفت سنگ برام جذابتر بود

کیوان جمعه 11 جولای 2014

با آیدا کاملا موافقم!

الهام پنجشنبه 10 جولای 2014

به نظر من بازیگرا گناهی ندارن ول کنین هرچی باشه قشنگه

ساره پنجشنبه 10 جولای 2014

من به شخصه نمیدونستم فیلم کپی شده ولی احساس کرده بودم که ساختار فیلم غربیه،من با نظر آقای ناشناس موافقم

زهرا چهار شنبه 9 جولای 2014

خیلی مسخره س این سریال

آیسان چهار شنبه 9 جولای 2014

نمی چرا خسته نمیشن که این فیلمای مسخره رو درست می کنن

آیسان چهار شنبه 9 جولای 2014

نظری ندارم

آیسان چهار شنبه 9 جولای 2014

نمی دونم هیچ علاقه ای به فیلم ندارم که در موردش نظر بدم

عاطفه چهار شنبه 9 جولای 2014

فیلم خوبیه دیگه اون قداهم بد نیست ولی من مدینه رو بیشتر دوست دارم البته اینم قشنگه

مــــــن چهار شنبه 9 جولای 2014

کار ما شده ایرانیزه کردن فیلم های خارجی متاسفم !!

میلاد چهار شنبه 9 جولای 2014

آیدا خانوم و اونایی که باایشون موافقن . مهم نیست که ما اون فیلم رو دیده باشیم یا نه. مهم اینه که این فیلم تقلید از فرهنگ و سبک زندگی چندتا خانواده امریکایی هست و هیچ شباهتی با زندگی ما ایرانی ها نداره . خودتون هم می تونید مقایسه کنید . اگه هم بهش بی تفاوت باشیم کم کم این فرهنگ تو خانواده ما وارد میشه ، شاید زیاد جدی نگیرید اما جدی هست ….

ترلان چهار شنبه 9 جولای 2014

فیلم خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بیخودی مسخرس خیلی مدینه قشنگه سلیقه که ندارن

اندیشمند چهار شنبه 9 جولای 2014

خوب شدلا اقل فوتبال داره ما روحسابی مشغول میکنه مجبورنیستم این سریالهای بی معنی رونگاه کنیم

من سه شنبه 8 جولای 2014

نمیدونم چرا هر کاری ایرانی ها میکنند اینقدر دنبالش را مردم میگیرند تا گندش دراد خوب شما یکم ساکت باشید تا خارجی ها بمون نخندن و بگن ایرانی ها چقدر احمقند

امید یاوری سه شنبه 8 جولای 2014

سلام به همه

مریم سه شنبه 8 جولای 2014

سلام کلا سریالهای ماه رمضان امسال خوب نیست بابا یکم واقعگرایی بد نیستا کدوم مرد ایرانی اینقد بیکاره؟ تو فیلم هفت سنگ مردها همهش خونه هستن زندگیهاشونم توپ خونه ماشین همه چی درجه یک بابا ادرس بدینم ما هم بریم یاد بگیریم گل بگیرین این سینمای لعنتی رو

م سه شنبه 8 جولای 2014

واقعا جای تاسف داره انقدر که مردم گیر دادن این همه کارگردان و بازیکن ها زحمت کشیدن به جای تشکر گیر دادن که سریال مثل مال خارجی هاست که واقعا هست ولی دیگه بسته خارجی ها یادشون رفت اینا هنوز گیر دادن

مریم سه شنبه 8 جولای 2014

این سریال مسخره رو کپی نمیکردن چی میشد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! این سریال شاید در امریکا جنبه طنز داشته اما در ایران خیلی هم مسخره کارگردانی و اجرا شده

سمیرا سه شنبه 8 جولای 2014

خوب شد این ساختمان پزشکانو ساختن…یه ذره از خودتون تو انتخاب بازیگر خلاقیت نشون بدید…خدایی هیچ طنزی بهتر از ساختمان پزشکان نبود و نیست…

اندیشمند سه شنبه 8 جولای 2014

هیچ کدوم ازسریالها جالب نیستن ونکته قابل فهم ومهمی که به درد جامعه بوخوره ندارن

یه هموطن دوشنبه 7 جولای 2014

با سلام خدمت همه دوستان اینکه ما ادای کسی را در بیاوریم کاره درستی نمی باشد کاش سریالی در ایران پخش شود که دیگران از روی آن کپی نمایند و الگویی جهانی شود مثل سریال های کره ای .وافعا سریال پنج خورشید ، او یک فرشته بود ، روز حسرت از جمله سریال هایی است که بسیار موفّق عمل بوده ولی در این ماه رمضان سزیال خوبی را ندیده ام …

مبینا دوشنبه 7 جولای 2014

خیییییییییییییییلی عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییی لطفا دانلود فیلمش را بذارید

دخو دوشنبه 7 جولای 2014

دیدنش جز پر کردن وقت فایده ی دیگرای نداره متاسفم

آرمان دوشنبه 7 جولای 2014

حالا خوبه گفته بودن از روی خانواده مدرن قراره بسازن. همش دنبال حاشیه اید. سریال عالی هست. دست و پنجشون درد نکنه. خیلی سریال آموزنده ایست.

سمیه دوشنبه 7 جولای 2014

این سریال نماد بارز دزدیه اونم تو ماه رمضان. اصلا خنده دار نیست فقط جلف بازیه . خلاقیت موجب پیشرفت غرب شد که ما ازش بی نصیبیم….دیدن فوتبال ثوابم داره تازه خانم ها در برابر این سریال سخیف

leily دوشنبه 7 جولای 2014

از خود سریال بگید ایرادش چیه کجاش اشکال داره چه ربطی داره که از یه سریال تقلید شده خوب چارچوب کلیش تقلید شده مگه عیبی داره شما خود سریالو ببینید بعد نظر بدید

paria دوشنبه 7 جولای 2014

همچین میگی تو سره هفت سنگ بکوبی انگار یکی داره به بچت توهین میکنه …!
با فقط یه کم اطلاعات سینمایی همه میتونن بفهمن که مدینه بهتره !!
یه مقدار عامه پسندی رو بذارین کنار !!

ناشناس دوشنبه 7 جولای 2014

هفت سنگ مدت ها پیش قرار بود پخش بشه شبکه سه و صدا و سیما خودشون و راحت کردن… دیگه هر چیزی و ماه رمضان پخش میکنن…

واقعا نمیتوتم مقایسه کنم سال پیش مادرانه خیلی تاثیرگزار بود و اتفاقا بازیگر اصلیش هم اقای سلطانی بودن و خیلی به دل نشستن اما هفت سنگ با وجود اینکه ما نگاه میکنیم و خوب میخندیم گاهی و اینها اما بهمون برخورده از یه سریال با مضمون غیر اخلاقی کپی برداری شده…

مگر آقای بذر افشان با ساخت نابرده رنج اتفاق صد چندان بهتری و رقم نزده بودن؟ چرا باید یه همچین سریالی بسازن جای تاسفه هنرمندانی سریال نابرده رنج و ساختن بیان بشینن یه سریال اونطوری رو ببینن که بتونن خوب کپی کنن…

آیا انقدر جذاب بوده نظام خانوادگی شکل داده شده در اون سریال؟؟

جالبه لوکیشن هاام اصلا مناسب نیستن… شخصیت ها در حالی از نداری میگن که در خانه های آن چنانی زندگی میکنن… نگید که همه مستاجرهای ما چنین خونه هایی دارن و همه زوج های جوون همچین خونه هایی اجاره میکنن برای زندگیشون و تازه از مشکلاتم میگن… واقعا نمیدونم چرا انقدر دور از واقعیته این چیزا تو فیلما ما…

بعد معلوم نیست مرد خانواده محسن چه کاره اس همه اش تو خونه اس… هیچ وقت نشون داده نشده تا اینجا این سرکار رفته یا کارش چیه اصلا!

من خودم نویسنده ام اما متاسف شدم وقتی فهمیدم این کار کپیه… چون حداقل از سازندگان نابرده رنج توقع بیشتری داشتم… صد برابر بیشتر….

اون مضمون و محتوا مثل اینکه دستمایه ای برای شهرت و اسم بهم زدن این عزیزان بوده تا برگرفته از جان و دل هر چند حداقل همسر آقای بذرافشان که در ایلام زندگی میکردن خودشون در شرایط جنگ بودن و علاقه مند به ساخت اون فضا اما این همه سوژه اون کار موفق نابرده رنج… چرا باید دست به کپی زد؟

کلا از کپی خوشم نمیاد… حالا اگر از آثار ادبی قدیمی الهام یا کپی بشه میگیم یه چیزی ولی از یه فیلم اونم چونان سریالی جای تاسفه فقط…

کاش افراد دغدغه مندتری وارد این عرصه بشن…

پریا یکشنبه 6 جولای 2014

من با الهام موافقم!
ترجیح میدم حرف اضافه نزنم،ولی دوستانی که بدون هیچ فکر ومنطقی طرفداری بیهوده میکنن بهتره یه بار دیگه نظر ایشونو با آرامش بخونن،این سریال هیچ چیز قابل دفاعی نداره واقعا!

gygyly یکشنبه 6 جولای 2014

خیلی هم سریال خوبیه حالا چه اشکالی داره شبیه باشه

الهام خانوم شنبه 5 جولای 2014

سریالش جدیدا خیلی بهتر شده……..هدفش این بوده که دل خونواده های ایرونی رو شاد کنه………….حالا به هر روشی…………

کوثر شنبه 5 جولای 2014

فقط حاشیه سازی میکنن…بزارین فیلمو ببینیم دیگه….والا

حانیه جمعه 4 جولای 2014

خییییییییییییییلیییییییییییم سریال قشنگیه!!!
هرکی میگه نه بره همون مدینه ی بی نمک وفوتبالای وقت تلف کن رو نگاه کنه!!
واقعا براتون متاسفم!

ناشناس شنبه 19 جولای 2014

دوست عزیز اگر فقط یک نگاه به نظرات این سایت بکنی متوجه میشی که سریال مدینه حداقل موضوعش جدیده و واو به واو از یه سریال امریکایی کپی نشده حداقل ارزش دیدن داره بعدشم هر کسی یه نظری داره شما نمیتونی همین طوری بگی که واقا براتون متاسفم

آيدا جمعه 4 جولای 2014

ولی خوبه ها زیادم سریال بدی نیست

atieh پنجشنبه 3 جولای 2014

به نظر من که سریال خیلی بامزه ای هست بازیگران هم بسیار خوب هستن ودر کل خیلی سریال جذابی است اما نمیدونم چرا همه دوست دارن حاشیه سازی بی خود کنن

reza bajelan پنجشنبه 3 جولای 2014

پس قضیه نویسنده چیه دیگه؟خواهشا دیگه اسمشو ننویسید

الهام پنجشنبه 3 جولای 2014

عزیزم شما مثل اینکه خانواده مدرن ندیدی یه وقت میگیم اقتباس که همه تو دنیا این کار انجام میدن اشکالیم نداره یه وقت میگیم کپی از نوع سطح پایین که از رنگ دوچرخه و حرکت دوربین و کل سکانس تماما کپی شده از چی دفاع میکنی عزیزم بشتر تاترایی که اجرا میشه اقتباس نمایشنامه های مشهور دنیاس کسی ایراد نگرفته ولی این دیگه خیلی بی شرمانست مثلا چیش خوبه شما یک نکته مثبتشو بگو ما هم بدونیم این جناب سیروس مقدم هم که دیگه انگار سوزه دیگه ای جز کارخونه وپول نزول نون حروم و…پیدا نمیکنه جدیدا که زده تو خط فلاسفه تا دیروز ارسطو بود حالا شده افلاطون ۲ روز دیگه سقراط بقراط در کل همگی بسیار ضعیف وسطح پایین من که جز جام جهانی چیز دیگه ای نمیبینم خدا به خیر بگذرونه بعد جام میخوام چکار کنم

حمیدرضا پنجشنبه 3 جولای 2014

سریال خوبی است ولی به نظر من تو این سریال افراد شوت ( که توی سریال های طنز به کار می روند ) خیلی زیاده به نظر من ایران باید از فیلم های مثل پایتخت حمایت کنه تا از این نوع فیلم ها ساخته بشه ! چون تو فیلم پایتخت افراد شوتی وجود نداشتند و اطفاقاطی که واسشون پیش می یومد جالب و خنده دار بود

سولماز پنجشنبه 3 جولای 2014

سریال خوبیه اما من مدینه رو خیلی بیشتر دوست دارم چون به نظر من سریال رو یه قصه خیلی خوب و مشخص میگرده به نظر من بهترین سریال ماه رمضون امسال مدینه ست اخه مگه میشه کار های اقای مقدم بد باشه

فاطمه پنجشنبه 3 جولای 2014

بنظر من فیلمش فوق العاده است اما نه خانواده مدرن بلکه هفت سنگ…بازیگر های این فیلم خیلی قشنگ بازی کردند…نسخه ی ایرانی همیشه بهترینههههه…در ضمن بابت رفتار ناشایست برخی از دوستان که به صفحه ی اقای بذر افشان سر زده اند و بی احترامی کرده اند بسیار متاسفم… واز طرف بقیه ی ایرانیان دوستدار کارهای ایشون..از ایشون عذر خواهی میکنم

حانیه پنجشنبه 3 جولای 2014

خانوم زهرا سادات شما که این سریال رونگاه نمیکنین نیازی نبود که بیایین ای ن متن روبخونین یا حتی نظربدین ومدینه رو توسر هفت سنگ بکوبین…
شما برین همون مدینه جونتون رو نگاه کنین!!
من نمیدونم چرا وقتی تلویزیون یه سریال خوب روپخش میکنه همه ی رسانه ها وفضای مجازی هی میخوان هرطور که شده روش یه عیبی بذارن یا براش حاشیه درست کنن ومثل جارچی ها جاربزنن که وای بیبینید چه اطلاعاتی پیدا کردم وچی شده وخیییلی حس زرنگی میکنن اما وقتی تلویزیون یه سریال مزخرف ووقت تلف کن پخش میکنه همه به به وچه چه میکنن که عجب سریال فاخروآموزنده ای بود!!!
همه حرف من اینه :آآآآآآآقا هرکی خوشش نمیاد نیگا نکنه واظهارنظرات مسخره نکنه …کسی مجبورتون نکرده که!!؟
برید همون مدینـــــه رونگاه کنین حالشو ببرین…
زنده باد بهنام تشکر

من شنبه 19 جولای 2014

معلومه که مدینه از این سریال فوووووق العاده بهتره اصلا قابل مقایسه نیستند باهم. من موندم وقتی این سریال کپی شده پس نویسنده های محترمش دقیقا چه کاری انجام دادن؟ خب اول سریال مینوشتن کپی شده ی نسخه ی امریکایی با اندکی تغییرات

علیرضا ناصری پنجشنبه 3 جولای 2014

کلا فیلما و سریالای ایرانی کپی خارجیاس و دوزار نمیارزه راستی این یارو افلاطون نزول خور تو مدینه چه قدر ترسناک

anis پنجشنبه 31 جولای 2014

واقعا…
:-)))))))))))))))))))))))))))))

H.M/FULL پنجشنبه 3 جولای 2014

با ایدا موافقم

mina چهار شنبه 2 جولای 2014

فیلم خوبیه و لی اصلن به درد ماه رمضان نمی خوره بیش تر در مورد تربیت خانوادگیه که زمان دیگ هم می شد پخش بشه

سهیلا چهار شنبه 2 جولای 2014

من که اصلا هیچ کدوم از فیلما رو ندیدم
تعریف مدینه رو شنیدم…

اها راستی با آیدا جـــــــــان هم موافقم

پانته آ چهار شنبه 2 جولای 2014

بیچاره آقای بذرافشان…
صفحه شخصیشون پربود از بدوبیراه…
خییییییییلی وضعیت اسفناکی بود…
خوب من خوشبختانه اون سریالو ندیدم،اما از هفت سنگ راضیمممممممممممممممم خیلیم خوبهههههههه
♥♥♥♥♥♥♥
کاش اقای بذرافشان به فعالیتشون تو صفحشون ادامه بدن…
لطفا ب گوششون برسونین..

زهرا سادات چهار شنبه 2 جولای 2014

ما که اصلا این سریال و نگاه نمیکنیم..
فقط مدینه کاری از سیروس مقدم عزیز که واقعا کاراش اثبات شده….

mobina چهار شنبه 2 جولای 2014

دقیییییییقا با آیدا موافقم

مریم چهار شنبه 2 جولای 2014

قسمت اولش خیلی جالب نبود.اما قسمت های بعدی خیلی خوب شدن

آيدا چهار شنبه 2 جولای 2014

جالب بود ما ک ماهواره نداریم از کجا باس بدونیم ک شبیه یه فیلم خارجیه!!